Om Oss

Sol Albir… selskapet

Hos oss i SOLALBIR eiendomsmegling, gir vi oss ikke før vi finner den perfekte boligen for deg.

Det er derfor vi samarbeider aktivt med våre boligsøkere på forhånd, via telefon internett og på vårt kontor, hvor vi sammen utvikler et målrettet søk på akkurat den type eiendom, (leilighet, villa, rekkehus eller finca) i det valgte området (Albir, Alfaz, Altea, Benidorm, La Nucia og Polop).

For å kunne utføre dette på beste måte, så trenger vi mange opplysninger, fra våre kunder, om hvilke kriterier og kvaliteter deres fremtidige bolig her i Spania bør ha. Deretter, er det vår oppgave å stille de rette spørsmålene, slik at vi kommer frem til et felles mål; nemlig den perfekte boligen for deg, innenfor det ønskede område og til riktig pris.

Da vårt felles mål er nådd, altså funnet din perfekte bolig, hjelper vi deg med hele prosessen av selve boligkjøpet. Dette innebærer alt fra å søke om NIE nummer, åpne bankkonto søke om finansiering , og til det å forberede og fullføre gjennomføringen av eiendomsoverdragelsen, som foregår hos notarius publikus her i Albir, Altea eller i Alfaz.

Deretter, da du virkelig har fått din drøm oppfylt, altså at du er blitt den stolte eier av din egen bolig i Spania, så har vi erfart at det er mange som har behov for å få en del veiledning og gode råd om mange forskjellige ting. Da kan vi bistå med vår multiservice, som er alt fra å anbefale deg hvor du skal gå og kjøpe møbler og utstyr til din bolig, til å bistå med bassengservice, gartner, rengjøring og håndverker service. Hvis du skulle trenge hjelp til å føre regnskap, og innlevering av din spanske selvangivelse, så kan vi i SOLALBIR utføre dette for deg også.

Hvis du ønsker å selge din bolig i Albir eller omegn, så ta gjærne kontakt med oss for en uforpliktene prat og veilledning. Deretter kan vi foreta en befaring av din eiendom, og gi deg en prisantydning. Vi trenger å få inn flere boliger for salg i vår portefølje, så vi setter stor pris på om du kommer til oss i SOLALBIR.

Vi er her for å hjelpe deg. Ta kontakt med oss i SOLALBIR dag!

Vårt Team

Sol Stenbo

Ragnhild «Sol» Stenbo

Manager & Agent
Mobile (+34) 695 592 402
Language: Norweign Swedish Spanish English
sol@solalbir.com

Walter Matthijssen

Walter Matthijssen

Agent
Mobile (+34) 693 711 147
Language: English Spanish Deutch Nederland Belgium French
walter@solalbir.com

Karin Noelting

Karin Noelting

Agent
Mobile (+34) 693 711 146
Language: English Deutch Spanish French Italian
karin@solalbir.com

Raquel Castellanos

Raquel Castellanos

Sales Secretary
Mobile: (+34) 639 380 958
Language:
raquel@solalbir.com

Irena Medina

Irena Medina

Agent
Mobile: (+34) 627 986 867
Language: English Spanish Norweign Swedish Polish
irena@solalbir.com

Isabella Ewa

Isabella Ewa Muñoz

Agent
Mobile: (+34) 683 607 874
Language: Norweign Swedish Spanish Polish English
isabella@solalbir.com

Vincent Bou Jr.

Vincent Bou Jr.

Agent
Mobile: (+34) 639 227 079
Language: Spanish English
vincent@solalbir.com

Agustin Cuevas Pascual

Agustin Cuevas Pascual

Agent
Mobile: (+34) 661 279 014
Language: Spanish English
agustin@solalbir.com

Vera Ferodovna

Vera Ferodovna

Agent
Mobile: (+34) 639 380 958
Language: Spanish English Moldavia Russian Romanian
vera@solalbir.com

Gema Regalado

Gema Regalado

Technical Architect
Mobile: (+34) 635 825 512
Language: Spanish English
gema@solalbir.com